Wygodne i trwałe suwaki z metalu

Wygodne i trwałe suwaki z metalu

Suwaki są jedną z ważnych części zamków błyskawicznych. Najczęściej spotyka się je w różnych elementach odzieży takich jak spodnie, sukienki czy też kurtki, ale natrafić można na nie również w innych akcesoriach na przykład szkolnych. Zazwyczaj znajdują się one w plecakach i piórnikach. Jest to bardzo wygodny i szybki system umożliwiający chronienie przedmiotów znajdujących się we wnętrzu danego produktu.

Fenomen suwaków metalowych w różnych przedmiotach

suwak metalowyPierwszy zamek, a wraz z nim również suwak, został opatentowany w roku 1917 przez Gideona Sundbacka. Miał on bardzo zbliżoną formę do współczesnego zamka błyskawicznego. Na rynku krawieckim dostępne są one w różnych formach, a przyszły właściciel może przebierać w praktycznie całej palecie kolorystycznej. Istnieje różny podział poszczególnych modeli. Podstawowo dzieli się je na rozdzielcze i nierozdzielcze, ale oprócz tego istnieją jeszcze takie ze specjalną blokadą lub bez niej. Zamki błyskawiczne można podzielić również ze względu na to z czego zostały one wykonane. Najpopularniejsze są te stworzone z metalu. Ich cechą charakterystyczną, która odróżnia ich od innych jest to, że ząbki całego zamka oraz języczek wykonane są właśnie z różnego rodzaju metalu. Można je dostać w rozmaitych wersjach kolorystycznych takich jak złoto, srebro, mosiądz, miedź lub nikiel. Suwaki metalowe do plecaka nadają się bardzo dobrze, ponieważ są dużo mocniejsze od na przykład wersji z tworzyw sztucznych – istnieje mniejsze ryzyko rozdzielenia go od zamka pod wpływem różnych niekorzystnych czynników.

suwaki metalowe w plecakuBardzo często we wnętrzu takiego plecaka umieszcza się dużo przedmiotów, które dodatkowo mogą być ciężkie. Pod jego wpływem mało wytrzymały suwak może się popsuć, dlatego też producenci plecaków szkolnych tak chętnie wykorzystują te zrobione z metalu. Dodatkowo takie suwaki są również dużo bardziej odporne na różne warunki atmosferyczne – na przykład pod wpływem wysokich temperatur nie ząbki nie odkształcą się, co skutecznie wpływa na jego trwałość i daje gwarancję długotrwałego użytkowania. W pasmanterii można zakupić je w różnej wersji – są one bardzo urozmaicone i oprócz różnego wariantu koloru dostępne są również w bardziej ozdobnym stylu. Historia suwaka jest bardzo długa. Już od ponad stu lat jest on dostępny na rynku i nadal nie wychodzi z mody.

Dzięki swoim właściwościom te wykonane z metalu są najwygodniejszą i najtrwalszą metodą zamykania. Plecak z takim suwakiem może pomóc ochronić ważne przedmioty podczas wspinaczek górskich albo bardziej powszechnie podczas uczęszczania do szkoły. Oprócz wszystkich cennych właściwości dużą zaletą jest również to, że metalowe suwaki może dopasować do własnego stylu.