Wycieczka szkolna z wynajęciem kajaków

Wycieczka szkolna z wynajęciem kajaków

Końcówka roku szkolnego to częsty moment, kiedy klasy wybierają się na wycieczki szkolne. To kilka wolnych dni, które można spędzić poza szkołą. Dzięki temu uczniowie integrują się i poznają różnorodne atrakcje turystyczne.

Tani wynajem kajaków

wynajem kajaków Aby dzieci bawiły się dobrze, warto zabrać je do miejsca, które sprzyja różnorodnym aktywnościom. Są to miejsca, w którym można spędzać czas wolny zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz. Dobrym pomysłem może być zabranie uczniów na wyjazd bliżej natury. Wiele dzieci nie miało takiej okazji, aby spać pod namiotem czy zobaczyć w lesie ślady obecności dzikich zwierząt. Jest wiele malowniczych tras np. w okolicach Częstochowy, które będą idealnym miejscem na tego rodzaju biwaki. Można je połączyć np. ze spływem. Wynajem kajaków na śląsku nie powinien kosztować dużo, a może dać dzieciakom wiele frajdy. Godziny spędzone na wiosłowaniu wzdłuż malowniczych tras to coś, co wspomina się z sentymentem nawet po długich latach. Wypożyczalnia oferuje modele dwuosobowe, które charakteryzują się niezwykle mocną konstrukcją.

wynajem kajaków W środku znajduje się także komora bagażowa, w której można przechowywać rzeczy zabezpieczone wodoodpornym workiem. Każdy z uczestników otrzyma także wiosło, który można się odpychać w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. W miejscach na dłonie jest owinięty specjalnym materiałem antypoślizgowym, który dba o utrzymanie właściwej stabilności. Uczestnicy spływów mają także obowiązek wchodzić do wody z kamizelkach ratunkowych. Kapoki nie krępują ruchów podczas spływu. W razie wypadnięcia za burtę zapewnią bezpieczeństwo. Modele dziecięce posiadają także specjalny uchwyt na plecach, który umożliwia złapanie dziecka. Oprócz sprzętu profesjonalne firmy zajmują się także dowożeniem uczestników spływu w konkretne miejsca. Jest to dobre rozwiązanie, w szczególności, jeśli w grupie znajduje się dużo dzieci, które wcześniej nie miały styczności z tym sportem. Tempo przemieszczania się jest zawsze dostosowane do kondycji najsłabszych osób, dzięki temu nikt nie będzie czuł się poszkodowany. Możliwość spania pod gołym niebem czy przepłynięcia fragmentu rzeki to doświadczenia, które warto podarować dzieciom.

Dzięki tym momentom będą na zawsze pamiętać o umiejętnościach, których nauczyły się w trakcie tego wyjazdu. Spływ to świetne wydarzenie, w trakcie którego można nauczyć się umiejętności pracy zespołowej oraz samodzielności. Noclegi pod namiotem będą dla młodzieży dodatkową atrakcją, dzięki której nauczą się go rozstawiać czy rozpalać ognisko.