Lokalizacje na zieloną szkołę

Lokalizacje na zieloną szkołę

Zorganizowanie zielonej szkoły to nie lada wyzwanie. Jednak biorąc pod uwagę to, ile korzyści może przynieść to dzieciom, opłaca się dać im możliwość krótkiego wyjazdu. Kilka wolnych dni od szkoły spędzonych w innej części Polski to nie tylko laba. Może dać najmłodszym bardzo dużo praktycznych umiejętności.

Wycieczki z mnóstwem atrakcji

wycieczki szkolneKlasowy wyjazd jest dużo tańszy niż np. wakacje rodzinne. Dzięki temu może okazać się, że uczestnikiem wycieczki jest dziecko, które ma mniejsze możliwości, jeśli chodzi o poznawanie nowych miast czy atrakcji. Organizowane wycieczki szkolne do Kotliny Kłodzkiej dadzą najmłodszym mnóstwo atrakcji do zobaczenia. Można skorzystać z usług ośrodka wypoczynkowego, który specjalizuje się w przyjmowaniu dużych grup zorganizowanych. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ takie miejsca posiadają dopasowaną infrastrukturę do potrzeb dzieci czy nastolatków. W okolicy jest dużo terenów zielonych, na których można spędzać czas. Do dyspozycji odwiedzających jest także wiata biesiadna oraz miejsce na ognisko. Dzięki temu można spędzić czas razem z dzieciakami na wieczornym grillu czy wspólnym śpiewaniu. Po całodziennych aktywnościach, dzieci i wychowawcy mają możliwość wypoczynku w komfortowych, wyremontowanych pokojach. Zostały one wyposażone w łóżka jednoosobowe. W pokoju mogą spać dwie lub trzy osoby. Przy każdym pokoju jest także dostępna łazienka z toaletą i prysznicem. Na miejscu jest także możliwość skorzystania z wyżywienia, które jest domowe i smaczne. Wszystkie dania podawane dzieciom są świeże i przygotowane na bazie naturalnych składników.

wycieczki szkolnePlan dnia takiej wycieczki może być bardzo zróżnicowany i wszystko zależy od tego, ile atrakcji chce się zafundować dzieciom. Zawsze dobrym pomysłem jest zwiedzenie jaskini Niedźwiedzia, która jest najdłuższą jaskinią w całych Sudetach. Zobaczenie na żywo stalagmitów i stalagnatów przez dzieci może być cenną lekcją geografii. W okolicy są także liczne kopalnie, których zwiedzanie jest niezwykle ciekawe. W kopalni złota w Złotym Stoku najmłodsi będą mogli wziąć udział w spływie łodzią po zalanej przez wodę sztolni czy zobaczenie wodospadu znajdującego się pod ziemią. Pozwoli to dzieciom na poznanie wielu ciekawostek historycznych związanych z działalnością, jaka przez wieki była realizowana w tej części Polski.

Dzięki krótkiemu wyjazdowi dzieci będą miały możliwość zobaczenia na własne oczy, jak różnorodny może być świat. Czymś innym jest uczyć się o zjawiskach na lekcji, a jeszcze czymś innym, zobaczyć je na własne oczy. Tego rodzaju aktywności rozbudzają ciekawość świata i zachęcają do odbywania innych podróży.