Kross Evado – idealny dla miłośników długich tras

Kross Evado – idealny dla miłośników długich tras

Lato jest coraz bliżej, na ulice i drogi rowerowe wyjeżdża więc coraz więcej dwukołowców. Zapaleni rowerzyści czyszczą i serwisują swój sprzęt po zimowej przerwie. Często jednak starszy rower może nie działać tak dobrze jak podczas poprzedniego sezonu. Zwykli rowerzyści prawdopodobnie nie będą odczuwać większych różnic, ale ci, którzy z tym sprzętem się praktycznie nie rozstają z pewnością wiedzą, o co chodzi.

Solidny i lekki rower

kross evado 10.0Często zwykły serwis nie daje rady i wciąż coś jest nie tak, pedały ciężej chodzą, nie rozwijamy również takich prędkości, co wcześniej, szybciej się również męczymy. Jednym z rozwiązań jest z pewnością zamienienie naszego roweru na nowszy model. Osoby, które na dwukołowcach spędzają większość swojego wolnego czasu z pewnością nie zadowolą się jednak czymś, co znajdą w zwykłym hipermarkecie. Niska jakość tamtejszych rowerów bije po oczach. Tanie rozwiązania nie są czymś, co zadowoliłoby kogoś, kto na rowerze zamierza jeździć dalej niż do pobliskiego sklepu. Osobom, które szukają naprawdę wysokiej jakości sprzętu z pewnością warto polecić Kross Evado 10.0 – jest nie tylko solidny, ale też niezwykle lekki rower z ramą ze stopu Aluminium Lite. Wykorzystanie takiego materiału pozwala na zmniejszenie grubości ścianek rur bez wpływu na wytrzymałość ramy – to z kolei znacznie zmniejsza wagę naszego sprzętu.

kross evado 10.0W ten sam sposób wykonana została również kierownica, a także wspornice. Zmniejszona została także waga kół, a konstrukcja opon, oprócz szybszego odprowadzania wody dzięki głębszym żłobieniom, chroni je również przed przebiciem. Niska waga w połączeniu z wykorzystaniem najlepszych rozwiązań technologicznych pozwala osiągać naprawdę dużą prędkość przy zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy, ale dla prawdziwego rowerowego fanatyka jednym z największych atutów Kross Evado będzie wykorzystanie specjalnego osprzętu Shimano, który znacznie zwiększa efektywność pedałowania. Tylna przerzutka (Deore XT-RD8000) pracuje na 10-rzędowej kasecie CS-HG500. Z przodu zamontowane zostały natomiast korby Shimano Deore XT o trzech tarczach oraz przerzutkę Deore XT, co wydatnie wpływa na przyjemność korzystania nawet na stromych podjazdach.

Kross Evado został praktycznie stworzony dla osób, których nie zadowala zwykła krótka przejażdżka. Wygoda jazdy wręcz sama przekonuje do wykonywania niezwykle długich tras – co więcej, nie męcząc przy tym użytkownika. Rower idealnie sprawdzi się w każdym środowisku – zarówno na polnych bezdrożach, jak i w miejskiej dżungli. Z tym rowerem z pewnością odkryjemy jazdę na rowerze na nowo.