Jaka powinna być dobra łódź?

Jaka powinna być dobra łódź?

Wypoczynek nad morzem to nie tylko wylegiwanie się na plaży, pływanie, czy jedzenie smacznych lodów i gofrów. Czas na wodzie można spędzić dużo bardziej emocjonująco i to z dala od tłumów na plaży. Mowa mianowicie o pływaniu łodziami motorowodnymi. Szybka motorówka pozwala na emocjonującą przejażdżkę i żeby nią pływać niepotrzebne są pozwolenia.

Nowoczesna łódź do żeglowania

coaster 600 dcCo warto wiedzieć o takich łodziach i jak wybrać najlepszą? Na pewno warta uwagi będzie nowoczesna Coaster 600 DC. To niewielka, ale szybka i zwrotna łódź motorowodna. Posiada na pokładzie miejsce wypoczynkowe, czyli kanapę ze stoliczkiem oraz dwa miejsca siedzące z przodu. Z tyłu łodzi znajdują się schodki, ułatwiające wchodzenie do wody i wychodzenie z niej. Łódź może ciągnąć też narciarza wodnego, czy pasażerów płynących na bananie, czyli na dużym dmuchawcu o podłużnym kształcie. Taka łódź jest odpowiednia dla dwóch, trzech osób, tak by każdy miał komfortowe miejsce dla siebie. Małe łódki sprawdzą się też podczas pływania na jeziorze. Łatwo jest je przetransportować i przechowywać. Do wyboru są oczywiście także większe łodzie motorowe, idealne do pływania z grupą znajomych i urządzania małych imprez na wodzie. W ofercie dobrych producentów i sklepów znajdą się również duże łodzie, które umożliwiają nocowanie na wodzie.

coaster 600 dcPod pokładem znajdują się kabiny do spania, a także łazienka czy mały aneks kuchenny. Takie łodzie będą oczywiście droższe, ale też bardziej bogato wyposażone. Sprawdzą się idealnie jak łodzie rodzinne na dłuższy wypad. Wtedy można zaplanować nawet kilkudniowy rejs bez zawijania do portów na noclegi. Wiadomo, że na łodzi nie będzie tak wyposażonej kuchni, czy łazienki, jak w hotelu, ale znajdzie się na niej całe niezbędne wyposażenie. Tego typu motorówki są chętnie czarterowane za granicą. Pływa się na nich po wodach greckich, czy chorwackich. Wynajmować można je na miejscu, dzięki czemu nie ma problemów z transportem łodzi. Wynajem jest też dobrą opcją dla osób, które nie pływają zbyt często lub nie chcą inwestować dużej sumy gotówki na zakup łodzi motorowej. Wybór dobrej łodzi nie jest trudny.

Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy łódź będzie wykorzystywana stale (lepszy zakup), czy tylko okazjonalnie (lepszy czarter), jak również ile osób będzie korzystało z łodzi. Mniejsze łódki sprawdzą się na krótsze wypady, natomiast na dłuższy rejs trzeba wybieraj łodzie, które mają nie tylko miejsce do siedzenia czy podłączenia liny do nart wodnych, ale także kuchnię i łazienkę. Taka motorówka będzie droższa, ale bardziej luksusowa.