Jak szukać apartamentów na gdańskiej starówce?

Jak szukać apartamentów na gdańskiej starówce?

Jeśli zależy nam na tym, by niedrogo, choć wciąż wygodnie i w dobrej lokalizacji spędzić wyjazd do Gdańska, na pewno warto postawić na nocleg w samym centrum starówki. Nikt nie wyobraża sobie chyba, by zwiedzając Trójmiasto, nie zahaczyć o jego najciekawszy turystycznie obszar. Oczywiście, znajdą się i tacy, dla których ważna będzie jedynie niedaleka odległość do morza i plaży, ale zwłaszcza wśród turystów z zagranicy liczą się atrakcje i muzea, a tych na gdańskim Starym Mieście z pewnością nie zabraknie.

Jaki nocleg wybrać w Gdańsku?

Gdańsk, MotławaDla osób, które nie wyobrażają sobie wyprawy nad morze bez kąpieli w nim i typowego dla letnich wczasowiczów plażingu pod parasolem, na pewno nie ma innej opcji niż tylko sezonowy wyjazd, kiedy można liczyć na ładną pogodę i wyższą temperaturę. Wtedy na pewno należy uwzględnić dopłatę za pobyt w sezonie i będzie się to tyczyło praktycznie każdego typu obiektu noclegowego. Jeśli natomiast morska opalenizna w trakcie urlopu nie jest priorytetem podróży, to z powodzeniem można liczyć na tańsze apartamenty w Gdańsku na starówce poza sezonem. Dodatkowo, istnieje możliwość podjęcia o wiele wcześniejszej rezerwacji, dzięki czemu właściciel zaproponuje promocję, usługę concierge i bezpłatny parking. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na zabukowanie miejsc.

Pokój w hoteluNad Motławą najlepiej szukać apartamentów zdalnie. Oprócz tego, że oszczędza to czas, to umożliwia również obejrzenie obiektów za pomocą wiernych wizualizacji na stronie internetowej. Pokoje i apartamenty mają nawet do 24m2, choć są i mniejsze – w zależności od potrzeb i preferencji gości. Pomieszczenia wyposażone są w łóżka typu king size dla par, łazienki z praktycznymi prysznicami, lodówki, telewizję kablowa i internetową (w trakcie gorszej pogody to niewątpliwy atut apartamentu), a także klimatyzację i wi-fi. Dodatkowo gdańskie obiekty noclegowe posiadają także garaże podziemne, gdzie goście mogą bezpiecznie pozostawić swoje auto na czas całego pobytu. Szukając najlepszego apartamentu w centrum starówki, niewątpliwie warto zwrócić uwagę na to, które z nich oferują śniadanie. Jest to ważne zwłaszcza dla turystów, którzy planują zwiedzać miasto całymi dniami i nie chcą opuścić rano hotelu bez pożywnego posiłku. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kwestie, najważniejsze pytanie jakie powinien sobie zadać turysta wybierający się np. na weekend do Gdańska dotyczy tego, czego tak naprawdę oczekuje od usług związanych z wynajęciem apartamentu, a tutaj obiekty oferują całe pakiety różnych udogodnień. Warto również udać się np. do punktu informacji turystycznej i tam zapytać o radę.

Takie punkty na pewno pomogą w wyborze, a znajdują się choćby przy ulicy Długi Targ 28, na lotnisku imienia Lecha Wałęsy, na Długiej 45 lub na Wałach Jagiellońskich. Oczywiście, wszystko można znaleźć również w Internecie, jednak nie ma to jak porada pracownika takiego punktu, który orientuje się w temacie na bieżąco.