Czarter jachtów na terenie słonecznej Grecji

Czarter jachtów na terenie słonecznej Grecji

Coraz więcej Polaków wynajmuje dziś jachty. Usługa ta cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami. Profesjonalne firmy czarterowe coraz częściej współpracują bowiem z zagranicznymi armatorami, którzy posiadają dostęp do różnorodnych łodzi.

Czarter jachtów od profesjonalistów

czarter jachtówMusimy również liczyć się z tym, że w Polsce nie ma na ten moment aż tak wiele jachtów, jak np. w Grecji która słynie z dostępuj do Morza Egejskiego oraz Jońskiego. W jaki sposób powinniśmy przygotować się do wynajmu jachtu za granicą? Wynajmem jachtów zajmują się profesjonalne firmy czarterowe, z których usług warto skorzystać. Poszukiwanie jachtów na własną rękę i to na dodatek w innym, obcym dla nas państwie może być bowiem bardzo utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe. Czarter jachtów na terenie Grecji oferuje jednak wielu profesjonalistów, którzy z pewnością pomogą nam przejść przez ten złożony proces. W pierwszej kolejności, wynajęty przez nas konsultant poprosi nas o przedstawienie wszelkich oczekiwań. Podczas tej wstępnej rozmowy zostaniemy zapytani m.in. o to w jakim terminie planujemy wynająć jacht, jak długo będzie trwał rejs oraz ile osób będzie znajdywać się na łodzi.

czarter jachtówPytania te znacznie skrócą proces poszukiwania idealnej dla nas łodzi. Pamiętajmy również o tym, że w Grecji możemy wybierać spośród standardowych, jednokabinowych jachtów oraz znacznie większych jachtów dwukabinowych, w których często znajdują się sypialnie. Łodzie te mogą więc służyć nam z powodzeniem również jako miejsca noclegowe, co automatycznie sprawi, że na jachcie będziemy mogli spędzić nie kilka godzin, lecz dni. Pamiętajmy również o tym, że jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z żeglugą, to warto skorzystać wówczas z usług profesjonalnego skippera posiadającego wszelkie niezbędne uprawnienia. Kapitan nie tylko przejmie za nas wówczas stery, ale również zagwarantuje nam 100% bezpieczeństwo, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Kiedy już wszelkie te rozważania zostaną przez nas ustalone, a wybrany przez nas jacht okaże się dostępny, pośrednik przygotuje dla nas przejrzystą umowę wynajmu, z którą będziemy mogli się zapoznać. Na samym końcu warto również podkreślić, że profesjonalne firmy czarterowe pomagają również w ustalaniu najlepszych tras, które są zarazem najbezpieczniejsze.

Choć na greckich morzach stosunkowo rzadko dochodzi do sztormów, to jednak warto skonsultować naszą trasę z profesjonalistą, który zweryfikuje to czy wyprawa ta będzie dla nas korzystna pod wieloma względami. Podczas zdawania jachtu zostanie sporządzony specjalny raport, na podstawie którego armator ustali czy zostanie nam zwrócona kaucja.