Atrakcje i noclegi w Białce Tatrzańskiej

Atrakcje i noclegi w Białce Tatrzańskiej

Wakacje w górach mogą być bardzo ciekawe, nie tylko latem, ale także zimą. Znajduje się tam wiele atrakcji, które mogą umilić wszystkie dni zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Oczywiście przed wyjazdem należy zadbać o większość szczegółów, tak by na miejscu móc bez problemów odpoczywać. Wyjazd na południe Polski w okresie zimowym łączy się głównie z jazdą na nartach.

Nocleg z wyżywieniem

noclegi ze śniadaniemW wielu miejscowościach znajdują się trasy, które są przystosowane do osób doświadczonych, jak i do amatorów. Jedną z nich jest Białka Tatrzańska, która położona jest w województwie małopolskim. Każdy bez problemu tam dojedzie, nawet nie posiadając własnego samochodu. Oczywiście przed przyjazdem ważne jest zarezerwowanie miejsca, w którym będzie można się zatrzymać. W górach znajduje się ich bardzo dużo, a łączy je przede wszystkim niesamowity widok z okien. Bardzo dobrym wyborem jest wspomniana Białka Tatrzańska – noclegi ze śniadaniem są tam bardzo popularne i bez problemu można je zarezerwować, trzeba tylko zrobić to odpowiednio wcześnie. Kiedy wszystko ma się już ustalone, warto rozejrzeć się za atrakcjami, które ta mała wieś oferuje. Ma ich bardzo dużo, szczególnie zimą, kiedy zjeżdża się tam wielu turystów. Jedną z najpopularniejszych jest Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.

noclegi ze śniadaniemZostał on wybudowany w 2001 roku i od tamtej pory przyciąga osoby, które uwielbiają jeździć na nartach. Znajduje się tam kolejka linowa, wyciąg talerzykowy, a także orczykowy. Wszyscy mają do dyspozycji kilka tras, z których mogą korzystać podczas sezonu. Oczywiście osoby niedoświadczone także mogą spróbować swoich sił. Wystarczy tylko udać się na kurs, podczas którego instruktor wytłumaczy wszystkie podstawowe zasady. Nie trzeba martwić się także o sprzęt, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypożyczyć go na miejscu. W Białce Tatrzańskiej znajduje się także Ośrodek Narciarski Bania, jak i kilka wyciągów, z których można dowolnie korzystać, oczywiście mając odpowiednie umiejętności lub się ucząc. Po intensywnym wysiłku na stoku warto wybrać się do miejsca o nazwie Terma Bania. Jest to obiekt, w którym znajdują się baseny termalne, w których woda osiąga nawet trzydzieści cztery stopnie Celsjusza.

Cały kompleks podzielony jest na strefy, z których mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Wakacje zimowe w górach mogą być bardzo intensywne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podjąć się nauki jazdy na nartach, oddając się w ręce doświadczonych ludzi, czy zwiedzać okolice i poznawać jej historię, a także próbować regionalnych dań.