Jak uniknąć tłumów w Zakopanem?

Jak uniknąć tłumów w Zakopanem?

  • Post author:
  • Post category:Noclegi

Zakopane jest najbardziej popularnym miastem w polskich Tatrach, nic więc dziwnego, że co roku odwiedza je coraz więcej turystów. Można ich spotkać niemal wszędzie – na Krupówkach, Gubałówce i kolejkach na Kasprowy Wierch. Wszyscy odwiedzają Zakopane, aby podziwiać piękno natury, przekonać się jak żyli dawni mieszkańcy gór i odpocząć od problemów dnia codziennego.

Atrakcyjne domki góralskie koło Zakopanego

domki górskie Co zrobić, by uniknąć przebywania w tłumie podczas wyjazdu? Szczyt turystyczny w Tatrach przypada głównie na okres wakacyjny i zimowy. To właśnie wtedy najwięcej osób odwiedza Zakopane, korzystając z ładnej pogody i wakacji w szkole latem, oraz aby uprawiać sporty zimowe w okresie ferii. Aby uniknąć tłumów, warto w góry wybrać się poza tymi sezonami – wiosną lub jesienią. Osoby zainteresowane zwiedzaniem i pieszymi lub rowerowymi wędrówkami po górach powinny odwiedzić Tatry w drugiej połowie maja, czerwcu, wrześniu lub pierwszej połowie października. Trzeba wówczas pamiętać, że dni są krótsze niż latem, a wieczory dość chłodne. Miejscowi szczególnie polecają odwiedziny w miesiącach jesiennych – pokryte wielobarwnymi liśćmi drzewa tworzą niesamowite krajobrazy widoczne z każdego miejsca Tatr. Powoli przygotowująca się do nadejścia zimy natura zachwyca o tej porze roku wszystkich odwiedzających. Wiosną z kolei, na licznych łąkach i polanach znajdujących się w dolinach zobaczyć można tysiące kwitnących kwiatów, tworzących malownicze pejzaże u podnóża gór.

domki góralskie

Osoby lubiące spędzać czas z dala od miejsc turystycznych zdecydowanie chętniej wybierają rzadziej uczęszczane szlaki – nie oznacza to jednak, że są one mniej widowiskowe. Często na trzeba na nich włożyć odrobinę więcej wysiłku, aby przedrzeć się przed gęstwinę lasu, co dla wielu jest dodatkową atrakcją. Wybierając się na wczasy W Tatry, nieważne o jakiej porze roku, warto wynająć domki góralskie koło Zakopanego – tuż pod miejscowością lub w pobliskich miasteczkach. Hotele, pensjonaty i domki w tych miejscach nie będą tak przepełnione gośćmi, w dodatku będą one odpowiednio daleko od głównych ulic i atrakcji. Ponadto bardzo często noclegi oddalone nieco od głównych atrakcji i centrum miasta oferują bardzo atrakcyjne ceny. Okoliczne miasteczka także mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom – muzea, skanseny czy Termy Chochołowskie.

Wiele ludzi podróżujących w Tatry zniechęca bardzo duża ilość turystów. Wybierając odpowiednią porę roku na odwiedziny i odpowiedni nocleg można z łatwością spędzić spokojnie czas w Zakopanem, bez konieczności przedzierania się przez tłumy ludzi.